Czas na aranżację Twojego ogrodu i balkonu - poczuj się jak w raju

Posted on 17/03/2019 9:41pm

Lato co prawda idzie ku zakończeniu, ale gorąca aura wcale nas nie opuszcza. Wieczory są już szybsze, ale z pewnością można je wykorzystać na siedzenie przy grillu. Hitem grili u moich znajomych, którzy mieszkają dość na przedmieściach są rewelacyjne grillowane pieczarki.

Aranżacja tarasu
Author: Ikea
Source: Ikea
Sposób ich przyrządzenia jest niezwykle prosty. Od kapeluszy oddzielamy nóżki, zapełniamy je drobno startym żółtym serem, dokładamy skrojoną w ćwiartki oliwkę i niewiele przyprawy warzywnej (wystarczy szczypta!). Kolejnym łatwym do przygotowania specjałem z grilla jest cukinia - kliknij i sprawdź.

Wystarczy skroić ją w grube plasterki. Wiadomo, można ją także całą noc bejcować w marynacie. Do jej zrobienia potrzebujesz jedynie oliwy z oliwek i ulubionych ziół. Ja np. zawsze używam zioła prowansalskie, sól i pieprz. Plastry zostawiam w tej zalewie i daję na noc do lodówki. Jednak moim ulubionym przysmakiem z grilla są szaszłyki. Z tym, że te już muszą być z mięsem. Preferuję te z piersią z kurczaka – jest delikatna, nie zawiera prawie tłuszczu, i jest bardzo zdrowa. Kroję ją w średniej wielkości kawałki, marynuję nocą w zaprawie z oliwy i przyprawy do kurczaka, a następnie nabijam na patyczki wraz z pomidorem, papryką, zieloną cebulą i ogórkiem.

Jakiś czas temu moim znajomym wpadła na konto premia i w końcu mają możliwość jakoś urządzić nasze miejsce spotkań. Wymarzyli sobie, że będzie to taras w stylu śródziemnomorskim - stwórz śródziemnomorsi taras. Poczynili już wstępny projekt, buszują w sklepach, a w piwnicy są już płytki. Specjalista zaproponował im kilka ładnych krzewów, które będą rosnąć w donicach. Na wiosnę kroi się otwarcie sezonu grillowego w stylu śródziemnomorskim.

Tags: grill, oliwki, mięso, piwnica, pieczarka