Co należy dzisiaj wiedzieć na temat gołębi pocztowych?

Posted on 22/06/2018 6:52am

Gołębie pocztowe są typem występującego tak naprawdę na całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Pośród odmiennych gołębi odróżnia się ciekawą cechą charakterystyczną: umie powrócić do gołębnika nawet z bardzo dużej odległości. Ich opieką zajmuje się obecnie sporo pasjonatów na wszystkich kontynentach.

Umiejętność gołębi wysyłkowych do powrotu do gołębnika z bardzo znacznych odległości człowiek wykorzystał do wysyłania informacji. Tak więc są one bardzo często zwane listonoszami. Hodowla gołębi pocztowych jest bardzo modnym hobby na całym świecie. Również w Polsce jest to zajęcie dla wielu osób. W hodowaniu gołębi niezbędne jest skorzystanie z odpowiedniej jakości karmy i preparatów witaminowych. Wszystkie wymagane produkty dla gołębi pocztowych oferują odpowiednie sklepy dla gołębi. Oferowane produkty dla gołębi pocztowych to nie tylkodobrej jakości karmy, ale także preparaty witaminowe, składniki mineralne i prawidłowe w hodowli akcesoria. Sklepy dla gołębi są w stanie zaoferować między innymi dobrej jakości obrączki, które niezwykle mocno ułatwiają odnalezienie ptaków, które nie trafiły na czas w określone miejsce.
produkty dla gołębi
Author: Assemblies Unlimited, Inc
Source: http://www.flickr.com
Jako listonoszy gołębie wykorzystywano już w czasach starożytnych. Też w erze nowożytnej naprawdę często posługiwano się tymi pomocnikami, aby szybko przesyłać wieści nawet na potężne odległości. Przed wybuchem drugiej wojny światowej zaczęto je hodować nie w celach pracy, ale dla przyjemności. W tym czasie w Polsce zaczęły powstawać pierwsze organizacje skupiające hodowców. Po wybuchu wojny ich hodowla pozostała mimo wszystko zabroniona przez okupacyjne władze niemieckie. Naprawdę szybko po zakończeniu wojny hodowla gołębi wysyłkowych została znowu przywrócona do życia. Gołębie pocztowe cechują się tak naprawdę małą wagą, samica waży maksymalnie 40 dekagramów. Dowiedz się więcej: . Średnio dożywają dwunastu lat. Pod koniec lutego lub na początkach marca na świat przychodzą młode.Naprawdę często jednak w hodowlach młode gołębie pojawiają się już w połowie grudnia. Samica składa tylko dwa jajka. Nim młode zjawią się na świecie mija średnio osiemnaście dni. Jajami i pisklętami zajmuje się nie tylko samica, ale też samiec. Takie zjawisko zaobserwować można w przyrodzie naprawdę rzadko.

Tags: hodowla, karma, pasjonaci, dobra jakość