Barwami i zapachami wiosna się zaczyna

Posted on 30/04/2021 8:10am

Jak stworzyć ogród , który będzie zachwycał nas swą feerią barw od wiosny do jesieni? Jak zaprojektować najładniejsze kwietne rabaty? Jak walczyć ze szkodnikami? O jakiej porze roku wkładać do ziemi cebule tulipanów?

Oczko wodne na tarasie
Odpowiedzi na te intrygujące pytania udzieli nam Maja Popielarska.autorski serwis akcesoria dla psaW swoim programie telewizyjnym „Maja w ogrodzie” udowadnia nam jak dużą zabawę i zadowolenie zapewnić nam może praca w ogrodzie.

Każdy amator- ogrodnik, lub ten z dłuższym stażem, co niedzielę rano może przyswoić ciekawe i istotne wiadomości. Szczególnie, iż wiosna coraz zuchwalej zagląda do naszych domów i ogrodów. Mimo, że jest najbardziej pracowitą z pozostałych pór roku – daje ogrodnikom wiele powodów do dumy. Możemy zaobserwować, jak z każdym rokiem nasz ogród co roku wygląda inaczej, budząc przy tym nasz zachwyt i podziw.

Funkcjonalność na balkonie
Gdy to co dostaliśmy od losu mija tak szybko, ogrodnictwo daje nam szansę na chwilę odpoczynku, wyciszenia i równowagi.

Jeśli pozostajesz otwarty na nowe informacje na opisywane tematy, to przenieś się do źródła, a odnajdziesz w tamtym miejscu istotne komunikaty, które będą niesamowicie użyteczne.

Może i nasze ręce bywają ubrudzone ziemią, ale nasza dusza i umysł nadal są czyste. Poczucie, że robimy coś ważnego i wartościowego (a jednocześnie bardzo przyjemnego) dodaje nam energii i chęci do dalszych poczynań.

Pamiętajmy jednak, że ogrodnictwo to nie jedynie zielona trawa i wielkie jej wielkie połacie. Ogród może mieć miejsce w każdym miejscu – nawet na balkonie. Urban gardening cieszy się w kraju coraz większym zainteresowaniem. To już nie jest tymczasowa moda, lecz sposób na życie bliżej natury, nawet w miejskiej dżungli. Należy tylko na balkonie postawić donice, umieścić w nich kwiaty lub nawet krzewy, a będzie nam dane napawać się obecnością wszystkimi zmysłami. W innych krajach powstają również miejskie ogrody warzywne, które są znakomitą propozycją na namówienie dzieci do propagowania zdrowego jedzenia, powierzenia im pierwszych zadań i pokazania im, jak wiele pracy wymaga uzyskanie warzyw i owoców, które najczęściej przynosimy ze sklepu. Czy nie przyjemnie będzie latem, relaksując się na balkonie urwać prosto z krzaka owoc pomidora czy poziomki?
Bądźmy świadomi, że betonowe blokowisko nie jest przeszkodą, jeśli tylko okażemy drobinę chęci na założenie własnego ogródka. Chcącemu nic nie trudno – stara prawda.

Tags: kwiaty, rabaty, balkony, ogrody, warzywa